Jak nemyslet?

23. srpna 2015 v 14:55 | Kie
Jak jako jak nemyslet? :D Pochopila jsem toto téma tak že bych měla napsat o tom jakým způsobem by lidi neměli přemýšlet. Je lekhý říkat jak by co nemělo bejt a nic s tim nedělat .. Tak s tim něco dělejte,já už se u sebe snažím :)


Co je podle mně špatný na myšlení dnešních lidí:
Reakce v různých situacích

Nimrání se v blbym pocitu ze situace:

Když mě napadne něco špatnýho, mohla bych se v tom nimrat, hledat důvody proč to tak je ..Například sme někde mezi lidma a přítel se baví někde s jinou holkou, a rozumí si většina holek má už jen z takovéto situace ne moc dobrý pocit . A ted mi probleskne hlavou myšlenka:Aha,oni mají očividně dost společných témat..Mám na vybranou jak zareagovat :A) zaženeš zlý myšlenky,přece nejseš nějaká fůrie :je to přece můj přítel,máme dost společnýho, můžu se přidat k nim do konverzace a jistě si s nima na to téma v klidu pokecám a kdyby náhodou po něm ta holka jela tak jí ukážukdo je pánem a že o tomhle si může nechat zdát (to je vpohodě volba)<<takhle myslet je podle mě OK :)

B)už se nimráš.ujíždíš si na tom blbam pocitu: Aha, hele jak si s tou holkou rozumí no a jak na ni kouká určitě se mu líbí.Há ted se oba rozesmáli no co to je,.... atd... začneš se soustředovat na detaily jejich kouminakce, to tě bude užírat a nakonec začneš žárlit, vytvoříš si v hlavě myšlenku že je mezi nima něco víc než tenhle pokec..TŘEBA I PŘEHLÍDNEŠ ŽE JE TA HOLKA ŠKAREDÁ A NENÍ ANI NA CO ŽÁRLIT..Přepadne tě špatná nálada a pokud si toho přítel nevšimne(většinou je z takhle myslícího člověka jen uzliček negativity a takových uzlíčků si lidi moc nevšímaj) tak v lepším případě doma,v horším na místě.. s tebou určitě schytá nepěknou debatu či hádku..

to je rozdíl co?,jak je rozhodující který způsob myšlení si člověk zvolí...

A to je právě ten negativní způsob myšlení, volba B..začít žárlit kvůli maličkosti ... ona ta žárlivost je zapeklitá, někdo žárlí víc, někdo mín .. ale o pani žárlivosti snad někdy příště :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama